TEMAT PRZEWODNI CZERWIEC/SIERPIEŃ: Parties&Festivals
(kliknij, aby dowiedzieś się więcej na temat aktualnych wydań!)

sobota, 25 czerwca 2011

Being a Model

 MAJA SALAMON 

Nie ma co ukrywać – świat modelek, dotąd mało znany zwykłym zjadaczom chleba, teraz staje otworem i zaprasza by móc podziwiać piękno kobiet (dziś często kontrowersyjne). Celowo napisałem kobiet ponieważ młode dziewczyny w wieku 15, 16 lat zaczynające karierę są przedstawione i ucharakteryzowane w bardzo dojrzały, kobiecy sposób. Jednak dziś nie o etyce i dyskutowaniu na temat wieku modelek i ich ewentualnego startu w tym zawodzie. Takich dysput było już wiele a pewnie będzie jeszcze więcej. Dlaczego? A to dlatego, że mam wrażenie, że coraz więcej dziewcząt jest świadomych swej urody, a dzisiejszy typ urody, nieco androgenicznej, elfickiej lecz wciąż zadziornej, daje szanse tym dziewczynom, które niekoniecznie są idealne.


Swoją szansę wykorzystała 16 letnia Maja Salamon, która do dziś pewnie dziękuje jednej ze swojej koleżanek za to, że wysłała jej zdjęcie to jednej z najlepszych agencji w Polsce – D'vision. Jak się później okazało zainteresowanie współpracą było obustronne, gdyż kilka dni później agencja zaprosiła Maję na spotkanie....i wywróciła życie młodej dziewczyny do góry nogami. Mierząca 177 cm niebieskooka blondynka o idealnych wymiarach 88 /62 /90 świetnie wpisuje się w XXI wieczny typ modelki. Śniada cera, ledwo zauważalne brwi i rzęsy oraz jasne blond włosy – uroda zakrawająca o albinosa (!!!). Te cechy świetnie pomagają Mai wcielić się w wiele ról stojąc przed obiektywem. Maja choć ma tylko 16 lat doskonale sobie radzi w polskim i zagranicznym świecie mody. Brała udział w najnowszej kampanii DUNE Martyny Czerwińskiej, prezentując bardzo kobiece, żywe outfity. Wzięła udział także w edytorialu dla Twojego Stylu, wraz z Marcinem Ziołko (D'vision) i Filipem Grudzewskim( Panda Models) reprezentowała pokolenie XXY na okładce Fashion Magazine. Numer ten był poświęcony właśnie współczesnemu typu urody gdzie metroseksualizm, unisex to cechy którymi epatuje współczesna młodzież. Maja wzięła także udział w najnowszej kolekcji denim marki Reserved, w której to kampania utrzymana jest w ściśle letnim, zwiewnym klimacie.

Maja dopiero co zaczęła pracę w tym sezonie a już aktualnie pracuje w Londynie a w wakacje agencja wysyła ją do Nowego Jorku. Szczerze trzymam kciuki za nią, bo mało jest tak rasowych dziewcząt. A może też dlatego, że Maja pochodzi z Radlina, moich okolic? ;) ~ Chris KK Mag nr 29. 'When Harry meets Sally' photo by Maria Eriksson Przybysz


Reserved, denim collection.
'Life on Mars?' photo by Sonia SzóstakTwój Styl
DUNE collection by Martyna Czerwińska

Oraz 2 filmiki z udziałem Mai

 Fashion Magazine nr 35Brak komentarzy:

Prześlij komentarz